Main Menu
User Menu

Stříkací pistole a barvy - poraďte začátečníkovi

Diskuse
Nazdar lidi,


mám několik otázek. Svůj poslední model (byl to Tempest Mk. V) jsem postavil cca před deseti lety a teď bych se k plastikovému modelářství rád vrátil. Co mě tehdy limitovalo bylo to, že jsem nedokázal "štětkou" udělat nátěr modelu tak, abych s ním byl spokojen. Proto jsem se nyní rozhodl pro koupi stříkací pistole.


Za prvé bych tedy prosil, zda můžete posoudit posoudit následující stříkací pistole. Doufám, že to nebude posuzováno jako skrytá reklama nebo něco. Jen chci, abyste posoudili, jestli jsou uvažované kusy použitelné pro stavbu plastikových modelů a doporučili některý z nich. Navíc se mi ceny zdají tak super, že z těch odkazů může mít užitek víc lidí.


https://www.conrad.cz/DetailPage.asp?DPG=46469
https://www.conrad.cz/DetailPage.asp?DPG=46593
https://www.conrad.cz/DetailPage.asp?DPG=46448


Ještě důležité doplňující informace. Modely stavím především v provedení "z krabičky", žádné soutěžní a neuvěřitelně skvěle provedené stavby, jako jsou vidět tady, nepřipadají v úvahu. Chystám se stříkat nejprve větší souvislé stějně barevné plochy (šedá F - 14 US Navy), posléze kamufláže typu RAF WW2 (několik různě barevných polí) a nakonec šílenosti typu Luftwaffe WW2 (sami víte, jak to vypadá Wink). Stavím především modely v měřítku 1:72, ale rozdíly ve velikostech barvených ploch budou značné. Od F- 14 po Me 109. Další podotázka: dá se na toto všechno použít jeden typ pistole?


Další otázkou je, jaké použít barvy. Dají se do stříkací pistole použít stejné barvy, jako se používají k nanášení štětcem? Mám doma asi dvanáctileté barvy Humbrol, většina z nich je matná. Dá se toto použít do stříkací pistole a s jakým výsledkem? Můžete nějaké barvy do stříkací pistole doporučit?


A nakonec bych uvítal, pokud znáte nějaké dobré odkazy s postupy pro stříkání modelů pistolí.


Předem díky za vaše odpovědi.


Houmr
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#63885Verze : 0
Nedávno jsem Adminovi skenoval seriál článků z modeláře na téma stříkací pistole,techniky a barvy.Jestli chceš,pošlu ti CDčko.Teda,pokud mi SZ pošleš adresu.Ty barvy,co máš,bych se použít dneska bál.Jsou dost staré.Radím Gunze nebo Vallejo.Na štětec a na stříkání jsou barvy trošku jiné,jinak ředěné.Ty pistolky z odkazů znám,za tu cenu jsou dobré.Mám tu první,sice trochu od jiné firmy,ale je to přesně ona.Doporučuju přikoupit ještě jednu větší nádobku.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#63906Verze : 0
Se starýma Humbrolama může být trochu problém, většinou byly dělané na štětec, to znamená že měly hrubší pigment, později i Humbrol přešel na stříkací barvy (jsou značené Super Enamell) ty starší mohou (nemusí) ucpávat pistoli. jinak pokud jsi je měl dobře zavřené jim nic nebude - sám mám některé už asi 20 let a na štětec fungujou pořád. Na stříkání bych asi opravdu vybral Valejo (jsou taky dvoje) moc bych neuvažoval o ceně (různé experimenty typu Agama a podobně) ale spíš bych začal s akrylátem (pro mne je to díky zásobám problém), a myslím že to co ti navrhuje Marty tedy pročíst si Modelář za poslední dva roky je opravdu nejlepší. Je tam o stříkání opravdu hodně. Stejně je tam i článek o pistolích, já bych asi zkusil pistoli Triplex je za podobnou cenu, aleje to tím že jsem si ji vyzkoušel a tuhle neznám (cena u ní je pěkná ) na vychvalování různých super značek a kosmických technologií se vykašli je to vždycky víc o rukách a tohle vypadá jako slušná dvojčinná pistole, spíš uvažuj čím ji pohánět, abys využil tu dvojčinnost měl bys mít zdroj tlaku který jde regulovat.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#63919Verze : 0

Citace - marty :

Jestli chceš,pošlu ti CDčko.Teda,pokud mi SZ pošleš adresu.

Děkuji za nabídku, každopádně se qůli tomu ještě ozvu Wink


Citace - marty :

... dobré.Mám tu první,sice trochu od jiné firmy,ale je to přesně ona.Doporučuju přikoupit ještě jednu větší nádobku.Ta nádobka je oddělávací nebo jak se tam pak přidělá ta větší?


A co si myslíte o té pistoli z prostředního odkazu? Na větší plochy bude asi dobrá, ale dají se s ní dělat detaily?


Díky za odpovědi


Houmr
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#63926Verze : 0

Citace - bitaxe :

... měly hrubší pigment, později i Humbrol přešel na stříkací barvy (jsou značené Super Enamell) ty starší mohou (nemusí) ucpávat pistoli ...Ano, přesně quli tomuhle jsem se ptal. Mám Humbrol Enamel a někde jsem slyšel, že pro stříkání mají příliš hrubý pigment.


Citace - bitaxe :

... tedy pročíst si Modelář za poslední dva roky je opravdu nejlepší. Je tam o stříkání opravdu hodně ...Modelář jsem před deseti lety pravidelně kupoval a pamatuju si, že tam nebylo o plastikových modelech nikdy nic. Je pravda, že za posledních deset let jsem žádný Modelář v ruce nedržel ...Citace - bitaxe :

... čím ji pohánět, abys využil tu dvojčinnost měl bys mít zdroj tlaku který jde regulovat.Na pohon mám vysloužilý kompresor z lékařského zařízení. Má tlakovou nádobku o objemu cca 5l, tlakový spínač vypíná asi na 3,5 atm a zapíná asi na 2 atm. Kdysi (ve stavu nouze) nám úplně stejný typ kompresoru utáhl i velkou stříkací pistoli na auta. I když to quli malé nádobce nebylo ono, ale na drobněnší opravy to stačilo. Předpokládám tedy, že když k tomuhle doplním obyčejný tlakový regulátor (k dostání v baumarktech za cca 800), získám výkonný regulovatelný zdroj tlaku.


Díky za odpovědi


Houmr
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#63929Verze : 0
To by mohlo na pohon vyhovovat.Ta moje pistolka má tu nádobku nasazovací,vyndavací a zas tam dacíSmile))))))))))))))))
Modelář už je dneska jenom o plastikárně,zaznamenal za poslední dva roky významný krok vpřed.
Ta prostřední pistole je fakt tak na hodně velké plochy,na drobnosti typu hadů ve 72 má moc velkou trysku.Šel bych do trysky 0,2-0,25,to je zlatá střední cesta.Nevím,jestli zrovna k těmhle pistolím,ale dají se sehnat upgrade sety s různými tryskami.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#63934Verze : 0
Ještě bych se zeptal, jaký je rozdíl mezi pistolemi z prvního a třetího odkazu. A hlavně bych se zeptal, na co je to "točítko", které má ta pistole ze třetího odkazu uplně na konci. Proč ho ta první nemá? Nebude jí chybět? Wink


Barvy Gunze existují v řadách Hobby Color a Mr. Color. Jaký je mezi nima rozdíl? Jsou ty barvy syntetické nebo akrylátové?


Čím se ředí akrylátové barvy Vallejo? Čistí se tím stejným ředidlem pistole?


Co tradiční výrobci barev jako Humbrol nebo Revell? Vyrábějí nějaké barvy speciálně pro stříkání?


Zdraví


Houmr
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#64494Verze : 0
Ta třetí pistole má větší nádobku a je delší.Knoflík chybět nebude,já ho tam taky nemám a žiju:))))))))
Mr.Color jsou hlavně určené do pistolí,Hobby i na štětec.Oboje jsou akryly.Vyčerpávající charakteristiky,co a čím a vzorníky jsou na https://www.gunze.cz/ .Valejo se dá ředit destilkou nebo lihem,ale doporučuju origoš ředidlo.
tradiční výrobci dělají s různým úspěchem i barvy na stříkání.Nevýhodou jsou většinou dostupnosti a barevná škála.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#65079Verze : 0
Jen poznámka k těm barvám:


Gunze:
řada Mr. Color - akryl - do stříkací pistole, jde i štětcem, charakteristický acetonový zápach, dělá pěkný povrch a dobře kryje. Nejlépe ředit originálním ředidlem (Mr.Color Thinner), dobré je přidat i Mr. Retarder Mild - zpomaluje schnutí, zlepšuje vlastnosti jak pro stříkání i štetec. Ředidla jsou na samostatný článek.


řada Hobby aqueous Color - akryl - je stejná jako předchozí, až na: ekologická - vypuštěna nějaká složka takže nesmrdí, musí se více míchat, někdy problémy se schnutím


Valejo:


Model Air - speciálně pro pistoli, v nouzi i štětec ale nedoporučuji. Krásný povrch, pěkně kryje, nesmrdí. Ředit destilkou, nejlépe Vallejo čističem 099, nebo směsí obojího.


Model Color - určeny pro štětec, jedny z nejlepších. Ředění stejné jako Model Air.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#65355Verze : 0
Ještě točítko - sice se mi nezobrazil obrázek, ale odhaduji že jde o aretaci jehly. Některé pistole ji mají takto odkrytou na konci, jiné ze strany či pod krytkou - stačí se podívat na www.gunze.cz na rozebrané pistole od Badgera.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#65359Verze : 0
Jenom takový malinký dotaz:
Budu kupovat stříkací pistol-konkrétně-
https://www.conrad.cz/DetailPage.asp?DPG=46448
jenom by mě zajímalo,jestli nádobka o obsahu 1,5 ml není malá a jestli je nutné koupit větší(dělám techniku 1:35) nemám s tím žádnou zkušenost Rolling Eyes
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#108884Verze : 0
Nádobka v pohodě stačí, například já ji plním tak maximálně do půlky, namixovanou barvu s ředidlem mám ve stříkačce.
1) plná nádobka má snahu se vylít
2) plním pistoli po malých dávkách, vždy znovu proklepu stříkačku a doplním, takže mám stále dobře rozmíchanou barvu
3) pokud je nutno přerušit práci nebo spotřebuji méně barvy než jsem si rozmíchal, zbyde mi ve stříkačce a ne v pistoli - ze stříkačky vyfouknu vzduch a zalepím Tack-item, vydrží to dlouhu


Takže se dá pracovat i s menší nádobkou, s pistolí je spotřeba barvy malá.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#108999Verze : 0
Nevite neco o pistolich Triplex ? nebo nejaky odkaz na jejich stranky ?
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#112382Verze : 0
Pistole triplex jsou výrobek německé firmy Gabbert a jsou u nás distribuovány p. Rotscheinem z Brna. Naposled je pokud vím prodával v Brně na soutěži minulý týden. Jde o velmi solidní dvojčiné pistole za rozumnou cenu, poměr cena/výkon je považován za velmi dobrý. Lze u nich v podstatě sestavit pistoli na míru protože existují různé verze které jde vzájemně kombinovat.
www.airbrush-model.cz
adresa je výše.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#112394Verze : 0
Dík
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#112398Verze : 0
Co říkáte na úpistole Hansa , chtěl bych nějakou abych s ní mohl dělat techniku 1/35 aji tenký čáry Smile jsem ochotnej do toho dsat tak 5 tácků , jestli by jste mi někdo mohl poradit do čeho jít , případně nějáké negativní / poztitivní zkušenosti....díky !!! Koště
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#112486Verze : 0
Nikdy jsem Hansu neměl, ale co jsem tak zaslechl tak Gabbert byl zaměstnancem firmy a jeho triplex je Hanse silně podobný (snad jsou i některé díly záměné) co jsem slyšel tak se kvalitou Triplex a Hansa dost podobají (cena je samozřejmě různá). Ale ber to že jsem to slyšel a není to vlastní zkušenost.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#112500Verze : 0
Je a máš pravdu. Myslím, že cenová otázka je jednoznačná, rozdíl 1000 až 2500 je, myslím jasný argument pro Triplex. Navíc Marek objíždí soutěže a nejen, že prodává, ale dělá i servis a upgrady na místě za velmi slušný peníz.Smile)))
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#112511Verze : 0
"děkuju ti náčelníku že jsi se mne zastal" Smile Jsem rád že se to potvrdilo, s M. Rotscheinem a Triplexem mám dobrou zkušenost (sháněl jsem pistoli pro kámoše a přes telefon mi bez problému poradil a vše zařídil) lze ji samozřejmě objednat na dobírku a hlavně jde ji "postavit na zakázku" protože jde o systém tří různých pistolí se vzájemně vyměnitelnými díly.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#112512Verze : 0
Můžete mi prosím poradit,jaké barvy použít na pěchotu 1:35 ??Co říkáte na Hobby Color??Jsou vhodné pro štětec??


Díky
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#113644Verze : 0
a nechceš radši počkat a pořídit si pistoli?podle mě je to nejlepší řešení....
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#113655Verze : 0
Hobby color na štětec ani omylem!!!!!!!!!!!!!!
Pokud trváš na štětcování, tak jedině Vallejo. Dělají se dvě řady, Model Air- ta je na stříkání a ta druhá je určená PŘÍMO na štetcování. Jenomže já si pochopitelně teď nevzpomenu, jak se ta druhá jmenuje:))))))))
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#113657Verze : 0
Jo,na modely je to jasné-kupuju pistolku,ale na pěchotu...ta se dělá štětcem-nebo ne??
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#113678Verze : 0
Základy můžeš stříkat, detaily štetcovat. Stíny, washe a drybrushe samo štětcem:)))))) V Modeláři vycházejí dost podrobné návody, jak na figurky.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#113709Verze : 0
OK,a můžeš mi prosím poslat adresu na vzorník barev Vallejo??Byl jsem na těch stránkách-jsou anglicky-a o moji anglině bych raději nemluvil Smile)))
-začínám dělat figurky od Dragona,a na jejich návodech jsou barvy jenom Hobby C.,MR. C.,Italeri...Asi sám víš. Jou vzorníky Vallejo stejné,nebo si to musím sám přirovnávat??
Díky
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#113768Verze : 0
Podle mě je nejlepší pátrat po přesných odstínech někde v knihách nebo na netu je taky dost fotek.Já to tak dělám.Ted´mám knížku o německých vojácích a podle fotek si míchám barvičky.Používám Tamiya a jsem s nima docela spokojenej.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#113785Verze : 0
No,možná by byli good knížky,ve kterých jsou podobné obrázky jako mají stavebnice od Dragona Shocked -nevíš náhodou o něčem takovém,popř. něčem lepším?A nebo originál uniformy...


Kde berou všichni co dělají figurky podklady???Hledám na netu a pořád nacházím jenom dobové fotky a ty jak známo jsou černobílé...


Prosím poraďte mi !!!
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#113789Verze : 0
Tady si můžeš stáhnout převodník barev. Vzorníky odstínů jsou tady na válce, hledej:)))https://www.valka.cz/viewtopic.php/t/1549/start/0 . Valejo musím pohledat, pak to sem dám.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#113843Verze : 0
A co HUMBROL-našel jsem vzorník na www.ostrovpokladu.cz
ty se dají použít na štětcování???S tohodle nevyčtu,jestli se používá na štětec,nebo na pistol...
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#113906Verze : 0
nějak se převodník nevložil. Druhý pokus.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#114105Verze : 0
Tak to je přesně to,co jsem celou dlouhou dobu hledal Laughing
Díky ti moc!!!
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#114163Verze : 0
Oplatí sa kúpiť Revell pištol, samozrejme z triedy Master a Vario ?


A čo takto pištol od Tamiye ?
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#130939Verze : 0
Revell je prý dražší kopie Badgeru.
Tamye jsou velmi dobré.
Můj vzestupný žebříček:
Triplex, Hansa, Tamya, Badger Smile
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#130967Verze : 0
Něco pro ty kdo si chtějí pořídit pistoli a nechtějí moc zaplatit Smile, na téhle adrese : www.airbrushcentrum.com jsem narazil na zajímavou pistoli (no dobře řekl mi o ní kámoš který si ji pořídil) je za velmi rozumnou cenu kolem 600,- je dvojfunkční a jedn z mých přátel co si ji pořídil vyloženě nadskakoval blahem. (už jsem si ji taky objednal Smile ) jeho poznámka je jdou s tím stříkat čáry od 0,5 mm (to mi ukazoval) i velké plochy, je to dvojfunkční a jediná výhrada byla že se díky větší nádobce s ní trochu hůř manipuluje. Mají i trochu lepší pistoli stejného výrobce ale je o dost dražší. Takže ti kdo si chtějí koupit pistoli za rozumnou cenu (nebo druhou ...) máte námět k přemýšlení. ten odkaz vede na stránku Airbrush centra které je součástí prodeje Plus Modelu, ti to také posílají na dobírku (já si pro ni dojdu protože je t u nás v městě)
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#133410Verze : 0
Zajímavá pistolka. Jen by mě zajímalo, když jsi jí viděl v chodu, jak se ovládá ta dvoučinnost? Předpokládám že spouští se vytahuje jehla, tudíž množství barvu, ale co vzduch?
Jak říkáš, nádobka vypadá dost veliká. Myslíš, že by šlo plnit barvu i bez nádobky....tedy do lagunky kam se nádobka vsunuje?
Ostatně mě těší, že PlusModel (potažmo AirbrushCentrum) značně rozšířili svou nabídku nejen v sortimentu airbrush Laughing
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#133413Verze : 0
Já ji viděl jen chvilku a ten experiment jestli by šla vyndat ta bandaska jsem nemohl zkusit (až ji dostanu tak ho zkusím) nádobka se tváří že je napevno, jako u jedné verze Triplexu, ale myslím že vyndat půjde Smile vzduch je otevírán a zavírán ventilem pod spouští, maximální zdvih trysky se dá omezit šroubem na konci pistole, ono u většiny pistolí vzduch moc nezreguluješ (v podstatě i u triplexu je chod nahoru dolu tak krátký že je to spíš zapnuto vypnuto)
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#133419Verze : 0
Je zajímavá, hodně so podobá Tamyi ze SprayWorku, jestli má podobně řešenou nádobku tak barvu pouze do nádobky. Dvojčinná pistole alá revolver se jen tak nevidí.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#133429Verze : 0
Přiznám se že kdybych o ní neslyšel od kámoše a ten se chválou jen rozplýval, tak bych si jí nevšiml, prostě by mi přišla jako něco co číňan vyplodil a co nestojí za pohled, ale podle toho co jsem viděl stojí Smile to je i důvod proč jsem si ji objednal (má to trvat tak 14 dní) a proč jsem to sem dal jako odkaz, protože pro dost lidí kteří chtějí začít a nemohou nebo nechtějí investovat moc peněz by to řešení mohlo být. Stejná firma dělá i o něco větší pistoli v kovu (je tam taky na webu) ale ta stojí o dost víc a nevím jestli je to vzhledem k ceně lepší nebo horší než Triplex. Nádobka té velké je z boku a jde s ní pohybovat.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#133442Verze : 0
No, pro nás čtvrtkaře a megalomany, co mermomocí musíme mít takové obludy jako je B-1 Lancer, nebo C-130 Hercules, za ty prachy zadarmo. Třeba by se s tím člověk konečně dostal k tomu, že nastříká model na jeden zátah.SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
Už jsem si to taky objednal...........
Jenom s tím bude blbá manipulace, když bude potřeba to během práce odložit. No nic, upravíme stojánek.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#133451Verze : 0
Navíc si myslím, že ovládání téhle bouchačky bude třeba pro děti, jako například pro našeho kluka podstatně jednodušší, než Triplex.
A líp se mu to bude držet, přece jenom Triplex chce trošíčku obratností v ruce.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#133452Verze : 0
Very Happy Tak už se těším na recenzi téhle pistolky tady na Plastikové válce Smile
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#133463Verze : 0
dostal sem od me pritelkyne k vanocum svete div se airbrush pistoli Aztek 1000S Set
Jednočinná stříkací pistole, 1x tryska, 1x nádobka, možnost dokoupení dalších trysek, jednoduchá údržba
Cena: 1350 Kč
Chtel sem vas moc poprosit jesi byste me neporadili, jesi ju nemam vratit a pripadne proc a jestli s ni mate nejaky zkusenosti,koupila ju pres net,mam na vraceni jeste 3dny.Neprijde mi moc kvalitni a navic je jednocinna a ja chtel 2cinnou.Dik za rychlou odpoved Shocked
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#291178Verze : 0
Obávám se Meniskusi, že Ti málokdo tady řekne, že s tou pistolí má zkušenosti - já třeba začínal se starším setem od Tamky, tohle je ještě tak na naučení se...
Jestli je to Tvá první pistole, nech si ji - i s tímhle se dá udělat spousta dobré práce. Ber to tak, že ne vždy musíš pracovat na povrchu s nutností maximálního finiše, jsou třeba jiné hmoty (krom barev), které se na povrch modelu vyplatí stříkat...


Přítulka příště snad koupí lepší.
Ozkoušej, zjistíš co a jak, klidně jí to puč do ruky (tu pistoli Very Happy ), moje žena taky chtěla hnědá víčka na kořenky a tak jsem jí půjčil nářadí a barvy, zbytek už dokázala sama... Třeba po takovém (podobném) zážitku sama uzná/pozná, že je třeba koupit "lepčí kanón".
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#291182Verze : 0
cetl sem par nazoru na modelforu,ale nic moc tam nebylo,tak sem to chtel zkusit tady Smile Muzu ju klido vratit, jen me zajimalo jesi za ty prachy muzu mit nejakou lepsi dvoucinou a kovovou a ne z umele hmoty.prijde mi ze za 1350 mi to prijde jako hodne penez za malo muziky.A chtel sem pistoli se kterou budu spokojenej treba 10 let a ne abych po chvili musel kupovat dalsi.Diky!
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#291186Verze : 0
Na rovinu Ti řeknu, že s pistolí asi deset let spokojenej nebudeš, to ani kdyby byla zlatá - tak, jak se budou vyvíjet tvoje schopnosti, budou se vyvíjet i cíle (čeho budeš chtít dosáhnout) a tedy i požadavky na pistoli... Na něčem se musíš naučit co a jak třeba s čištěním, kdy čistit hned a kdy až třeba po sérii barev stejného typu, že třeba jednou barvou "vyčistíš" tu před tím, stačí jen vytřít nádobku a "prostříknout" zbytek v trubce a za tryskou...


Fakt je, že plastová moc důvěry nevzbuzuje - ale znáš to: "I bosí Habešané se bránili a my se vzdáváme...". I s malým kašpárkem se dá sehrát velký spektákl...
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#291191Verze : 0
Pokud tě opravdu ten plast štve, zkus to vrátit a přidej si třeba na Triplex, je kovový a dvoučiný. Ale můj osobní názor je že i s jednočinou pistolí se dá nadělat spousta práce. Leta jsem měl jednočiný Aerograf(celokovový) a fungovalo to i s ním.
URL : https://www.valka.cz/Strikaci-pistole-a-barvy-poradte-zacatecnikovi-t17460#291203Verze : 0