Main Menu
User Menu

Identifikacia revolveru

Diskuse
Zdravim, mám na vás prosbu ohľadom identifikácie tohto revolvera, potrebuje to vedieť jeden môj známy. Dal mi iba tento nákres. Keďže na nom nie je žiaden výrobca tak sa mi ho nepodarilo nájsť na internete. Tiež by ho zaujímala cena, 100€ sa mu zaňho vidí málo. Veľmi pekne ďakujem. S pozdravom Duris.
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-revolveru-t105348#376902Verze : 0
Jde s velkou pravděpodobností o revolver belgické výroby (značka ELG je značkou zkušebny v Liege). Jde o tzv "bulldog" což je označení pro množství menších revolverů určených k sebeobraně, typicky se vyráběly právě v Belgii a šlo o běžné nijak vzácné tovární výrobky. Zbraň je zřejmě z konce 19. nebo první třetiny 20. století. Prstencová spoušť sice nebyla zcela běžná ale objevovala se, podobný revolver je například vyobrazen v knize "Revolvery a Pistole" od A.B.Žuka na straně 139 pod číslem 22-25 a je rovněž pětiraný a ráže .320
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-revolveru-t105348#376909Verze : 0
mimochodem docela podobný revolver (francouzský) je zde www.naturabuy.com
není to zas takový problém ho najít Smile
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-revolveru-t105348#376910Verze : 0
Heh, tak presne to som nasiel aj ja, mam doma tu istu knihu a aj na tej stranke som uz bol Smile, ale aj tak dakujem za odpoved Smile. Avsak nie je to ten isty model ako na tom nakrese. Co myslis malo by to zmysel ho kupit lebo ho moj znamy este nepredal.
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-revolveru-t105348#376925Verze : 0
Určitě to není stejný model jako na fotce nebo nákresu v knize, jen je to ilustrace toho že tyhle revolvery se tehdy dělaly běžně a obvykle to nebyly zbraně nijak kvalitní ani vzácné. Radit jestli koupit nebo ne je těžké, u podobných běžných zbraní záleží spíš na zachovalosti, rarita to podle mne moc není, s velkou pravděpodobností to spadá pod zákoné omezení (vyrobeno po roce 1891) ale to na Slovensku možná je trochu jinak. Osobně bych to kupoval jen pokud je to v hodně dobrém stavu. Určitě je to zkoušeno v Belgii a zřejmě i vyrobeno, ale to bylo většina podobných zbraní, pokud se podíváš po cenách na aukcích je 100éček spíš dolní hranice.
URL : https://www.valka.cz/Identifikacia-revolveru-t105348#376926Verze : 0