Main Menu
User Menu

Major z Pešieho pluku č. 73

Diskuse
Práve analyzujem archívnu zložku vojnového cintorína v obci Havranec (okres Svidník). V hrobe číslo 2 je pochovaný neznámy major z Pešieho pluku č. 73 s dislokáciou v Chebe. Dotyčný major zomrel 16.11. 1914. Predpokladám, že veľa majorov nestratil pluk v ten istý deň a na tom istom mieste. Takže by ma zaujímalo či by sa k tomu menu nedalo dopátrať. Nemá niekto z válkarov, ktorí riešia prvú vojnu, nejakú pamätnicu, dokumenty, denník nejakého vojaka, prípadne inú literatúru, ktorá by sa zaoberala vojnovou anabázou chebského Pešieho pluku č. 73?
URL : https://www.valka.cz/Major-z-Pesieho-pluku-c-73-t102513#369337Verze : 0
MOD
Zdravím Tě,
jedna možnost, jak zjistit jméno padlého majora, je navštívit Vojenský historický archiv v Praze-Karlíně, a vyžádat si archivní materiály pluku č.73. Já pátrám po 11.pěším pluku píseckém a v archivu jsem nalezl kromě jiného i seznam padlých. Seznam byl podrobný, obsahoval jméno vojáka, hodnost, datum a místo narození a datum a místo úmrtí.
Takovéto materiály jsou většinou nezinventarizované, takže je lepší tam napřed zavolat a domluvit si termín návštěvy. Oni Ti požadované dokumenty připraví. Může se tam i fotografovat.
Kontakty zde: https://www.vuapraha.cz/Pages/


Měj se!
URL : https://www.valka.cz/Major-z-Pesieho-pluku-c-73-t102513#370402Verze : 0