General der Kavallerie / SS-Gruppenführer Walter Braemer

Autor : Melkor 🕔08.07.2004 📕10.869

JMÉNO: Walter Braemer

HODNOST: General der Kavallerie z. V. / SS - Gruppenführer

OSOBNÍ ÚDAJE

DATUM NAROZENÍ: 7. leden 1883

MÍSTO NAROZENÍ: Königsberg / Prusko

DATUM ÚMRTÍ: 13. červen 1955

MÍSTO ÚMRTÍ: Hamburg

NÁRODNOST: Německá

NÁBOŽENSTVÍ: Protestant

ZAMĚSTNÁNÍ: Voják

PŘÍBUZNÍ: 27. prosinec 1915: svatba s Erikou Freiin von der Goltz (narozena 8. dubna 1893 ve Stargerdu/Pommern), jeden syn (narozen 20. října 1921), dvě dcery (narozeny 4. říjen 1916, 26. červen 1923).

ČÍSLO - NSDAP: 4,012,329 (vstoupil 1937)

ČÍSLO - SS: 223,910 (vstoupil 1. října 1935)

Povýšení:

Fähnrich: 2. březen 1901

Leutnant: 27. leden 1902 (Patent 22. červen 1900)

Oberleutnant: 27. leden 1910

Rittmeister: 17. únor 1914

Major: 1. leden 1922

Oberstleutnant: 1. duben 1926

Oberst: 1. říjen 1929

Generalmajor: 1. říjen 1932

SS - Standartenführer: 1. říjen 1935 (vstoupil do SS v této hodnosti)

SS - Oberführer: 13. září 1936

SS - Brigadeführer: 20. červen 1938

Generalleutnant: 1. červenec 1941

General der Kavallerie z. V. : 1. září 1942

SS - Gruppenführer: 20. duben 1944

Velení & Přídělení:

2. březen 1901 - 22. březen 1914: Fähnrich v 2. Hannoverském Dragounském pluku č. 16.

1. říjen 1906 - 1. říjen 1908: Odvelen do Vojenského jezdeckého institutu

1. říjen 1908 - 21. červenec 1911: Odvelen na Válečnou? Akademii

16. červen 1911 - 21. červenec 1911: V tutéž dobu odvelen do pluku pěšího dělostřelectva von Hindersin (1. Pommersches) č. 2

1. duben 1912 - 22. březen 1914: Odvelen do velkého? Generálního štábu

22. březen 1914 - 2. srpen 1914: Přeložen do velkého? Generálního štábu

2. srpen 1914 - 9. září 1916: Důstojník generálního štábu v 9. jízdní divizi

9. září 1916 - říjen 1916: Přeložen do generálního štábu 75. rezervní divize

říjen 1916 - listopad 1916: Přeložen do generálního štábu 6. jízdní divize

listopad 1916 - 18. duben 1917: Přeložen do generálního štábu 7. jízdní divize

18. duben 1917 - listopad 1917: Důstojník armády, odvelen do genrálního štábu královsko - císařského rakousko - uherského XII. Armádního sboru

listopad 1917 - 28. březen 1918: Důstojník generálního štábu u vrchního ubytovatele armádního vrchního velení č. 10.

28. březen 1918 - duben 1918: Přeložen do generálního štábu 234. pěší divize

duben 1918 - 1. květen 1919: Přeložen do generálního štábu XXVI. rezervního sboru.

1. květen 1919 - 13. prosinec 1919: Přeložen do generálního štábu 20. brigády Reichswehru

13. prosinec 1919 - 1. duben 1922: přeložen do říšského ministerstva obrany

1. duben 1922 - 1. říjen 1923: Velitel jízdní eskadrony v jízdním pluku 2.

16. říjen 1922 - 11. listopad 1922: Odvelen do dělostřeleckého kursu.

1. říjen 1923 - 1. únor 1927: Přeložen do štábu 6. divize

1. únor 1927 - 1. leden 1931: Velitel jízdního pluku 6

19. září 1929 - 18. říjen 1929: Odvelen do střeleckého kursu pro těžké pěchotní zbraně

1. leden 1931 - 30. listopad 1932: Velitel Insterburgu

30. listopad 1932: Odešel do výslužby

1. říjen 1935: Vstoupil do SS v hodnosti SS - Standartenführer

1. říjen 1935 - 15. duben 1936: Ve štábu SS - Oberabschnitt (hlavní oblast - obvod), Sever, (výcvikový poradce sever)

15. duben 1936 - 15. květen 1936: ve štábu SS - Oberabschnitt, Severozápad,

(výcvikový poradce Severozápad)

15. květen 1936? Ve štábu SS. Oberabschnitt, Severní moře, (výcvikový poradce Severní moře)

Člen společnosti Lebensborn. (lebensborn nebo, vznik života, program byl organizován Reichsführerem - SS Heinrichem Himmlerem na přeměnu německého národa do Árijské superrasy přes selektivní plození. )

1. červenec 1938 - 26. srpen 1939: K dispozici Armádě.

26. srpen 1939 - 19. květen 1941: Velitel záložní Armádní oblasti 580.

20. květen 1941 - 24. červen 1941: Vůdcova záloha v armádním vrchním velení.

24. červen 1941 - 20. duben 1944: Velitel armádních sil v Ostlandu (velitelství v Rize).

30. leden 1942 - (9. listopad 1944): V tutéž dobu , ve štábu SS - Oberabschnitt, Severní moře.

20. duben 1944 - 17. leden 1945: Vůdcova záloha v armádním vrchním velení.

17. leden 1945 - 22. leden 1945: velitel pro speciální činnosti? S Wehrkreis (vojenský obvod -

oblast) velitelství I, Königsberg.

22. leden 1945 - 10. únor 1945: Velitel pro speciální doplňky ve vojenském obvodu (Wehrkreis) velitelství II, Štětín

10. únor 1945 - 4. březen 1945: Velitel týlové armádní oblasti 11. armády.

4. březen 1945 - 2. květen 1945: Vůdcova záloha v armádním vrchním velení.

2. květen 1945 - říjen 1947: Válečný zajatec v britském držení.

Dekorace / Vyznamenání:

Německý kříž ve stříbře (žádné detaily)

Řád pruského královského rodu Hohenzolernů, Rytířský kříž s meči: 17. leden 1917

Pruský železný kříž, 1. třída (1914) se sponou 1939

Pruský železný kříž, 2. třída (1914) se sponou 1939

Válečný záslužný kříž, 1. třída s meči

Válečný záslužný kříž, 2. třída s meči

Řád princezny domu rodu Hohenzolernů, Čestný kříž 3. třída s meči

Bavorský vojenský záslužný řád, 4. třída s meči

Řád Friedricha Württembergského, rytířský - 2. třída s meči

Bádenský řád Zähringer lva, ratířský - 1. třída s dubovými ratolestmi a meči

Oldenburgský kříž Friedricha Augusta, 1. třída

Oldenburgský kříž Friedricha Augusta, 2. třída

Kříž cti pro bojovníky 1914 - 1918

Vyznamenání za dlouhou službu v ozbrojených silách, 1. třída (25 let Služební kříž)

Vyznamenání za dlouhou službu v ozbrojených silách, 3. třída (12 let služební medaile)

Rakouský řád železné koruny, 3. třída s válečnou dekorací?

Totenkopf - čestný prsten SS

Čestný meč Reichsführera - SS

Princezny Hohenzollernů Čestný kříž, 3. třída s meči

Braemer byl nejvýce vyznamenán během 1. světové války. Za povšimnutí stojí že byl držitelem obou řádů rodu Hohenzollernů. Vzdor přiléhavé podobnosti ve jménech, to byly dva rozdílné nicméně sesterské řády. První byl osobní rodový řád Císaře Viléma II. , Pruského krále a Německého císaře, zatímco druhý byl osobní rodový řád Císařových katolických bratranců z rodu Sigmaringen. Obě vyznamenání byla ve skutečnosti vzhledově stejná kromě odlišných středů a hesel, VOM FELS ZUM MEER („Z hor domoře“) a FÜR TREUE UND VERDIENST („Za věrnost a zásluhy“) navzájem.

Autor : Melkor 🕔08.07.2004 📕10.869

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře