Korvetní kapitán Heinrich Liebe

Autor : Tomáš Hasoň / cyki 🕔07.03.2004 📕8.247

Heinrich Liebe se narodil 29. ledna 1908 v Gotha. 1. října 1927 se přihlásil do Reichsmarine. 1. dubna 1929 byl povýšen na praporčíka, 1. června 1931 na nadpraporčíka. V roce 1931 byl převelen na bitevní loď Schleswig-Holstein. Tam byl 1. října 1931 povýšen do hodnosti poručíka. 1. října 1933 byl povýšen na nadporučíka. V září 1935 se Liebe přihlásil k ponorkové zbrani. Zároveň s povýšením 1. října 1936 převzal velení nad U-2, které velel až do 31. ledna 1938. Zároveň působil jako instruktor námořních kadetů v ponorkové škole v Kielu. 24. října 1938 převzal velení ponorky U-38. S touto lodí provedl Liebe devět bojových plaveb, v jejichž průběhu potopil 32 lodí o výtlaku celkem 168 506 BRT. Za své výkony obdržel 14. srpna 1940 Rytířský kříž železného kříže. Při své poslední plavbě, když operoval u afrických břehů, potopil osm lodí. Za tento výkon mu byly 10. června 1941 propůjčeny "dubové ratolesti". 22. července 1941 odevzdal velení na U-38 a začal působit na OKM. 1. prosince 1941 byl povýšen na korvetního kapitána, 1. října 1944 na fregatního kapitána. V srpnu 1944 opustil OKM a začal pracovat pro BdU.

Autor : Tomáš Hasoň / cyki 🕔07.03.2004 📕8.247

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře